ECOMMERCE WIKI

A


A+ Content

Amazon program pro prodejce, který vám umožní vytěžit maximum z Amazon Seller Central vytvořením podrobnějších popisů produktů s dalšími obrázky, videem a textem.

A9

Dceřiná společnost Amazonu, která vyvíjí vyhledávač a technologii reklamy ve vyhledávání. Organické hodnocení je všechno a A9 pohání stránky Amazonu pro vyhledávání produktů kromě jiných prodejců elektronického obchodu.

A/B Testing

Někdy se nazývá „rozdělené testování“, jedná se o metodu zkoušení dvou různých záznamů webových stránek/produktů za účelem porovnání a srovnání prodejních metrik, obvykle míry konverze. A/B testování může zvýšit vaše zisky až o 25 %, takže začněte testovat rozděleně a začněte vydělávat více na Amazonu.

Account Health

To se týká výkonnostních cílů a zásad, které musí všichni prodejci dodržovat, aby mohli pokračovat v prodeji na Amazonu. Metriky stavu účtu zahrnují výkon zákaznických služeb, dodržování produktových zásad a výkon dopravy. Nakonec chcete získat dobré recenze, aniž byste ohrozili zdraví svého účtu.

ACoS

Procento připsaných prodejů vynaložených na reklamu. Vypočítá se vydělením celkových výdajů na reklamu celkovým prodejem. Své zisky na Amazonu můžete rychle a snadno vypočítat pomocí Sales Analytics.

Ad daily budget

Průměrná denní částka, kterou jste ochotni utratit za vybranou reklamní sestavu pro svá klíčová slova.

Ad Impressions

Počet kupujících, kterým se zobrazí reklama na váš produkt.

Ad orders

Počet jednotlivých objednávek provedených nakupujícími, kteří klikli na sponzorovanou reklamu vašeho produktu.

Ad sales

Celkový prodej produktu vygenerovaný během jednoho týdne od kliknutí na sponzorovanou reklamu vašeho produktu.

Ad spend

Celkové poplatky za kliknutí za kampaň sponzorovanou Amazonem (ve zvoleném časovém období).

Ad status


Aktuální stav vaší reklamní sestavy. Stav může být spuštěný, pozastavený, ukončený, archivovaný, naplánovaný, nedokončený, mimo rozpočet nebo selhání platby.

Ad targeting

Tato možnost určuje, zda vyberete klíčová slova pro reklamní kampaň, nebo zda Amazon automaticky vybere klíčová slova pro reklamní kampaň.

Affiliate marketing

Marketingové ujednání, na jehož základě online prodejce platí provizi externí webové stránce za návštěvnost nebo prodeje generované z jeho doporučení. Mnoho lidí buduje firmy pomocí přidruženého programu Amazon.

Alibaba

Čínský elektronický obchod, maloobchod a technologický konglomerát. Pro prodejní účely Amazon FBA se jedná o web, který funguje jako platforma třetí strany mezi podniky soukromých značek a globálními dodavateli, velkoobchodníky a výrobci. Alibaba je největší internetový prodejce na světě měřeno celkovými tržbami.

Alibaba Assessed Supplier

Toto označení pomáhá prodejcům oslovit prověřené dodavatele. Představuje výrobce, dodavatele nebo velkoobchodníka na Alibabě, který byl kvalifikován akreditovanou třetí stranou kontrolní společnosti.

Alibaba Gold Supplier

Výrobce, dodavatel nebo velkoobchodník, který byl předem kvalifikován společností Alibaba. To je další způsob, jak hodnotit dodavatele na Alibabě.

Alibaba Trade Insurance

Bezplatná služba poskytovaná společností Alibaba, která chrání kupující a prodávající na jejich objednávkách od okamžiku platby až po doručení.

AMZ (Amazon)

Společnost zabývající se e-commerce a cloud computingem se sídlem v Seattlu, Washington, USA. Amazon je největší internetový prodejce na světě měřený podle tržeb a tržní kapitalizace.

API (Application Programmer – or Programming Interface)

Kód, který umožňuje dvěma platformám/softwarovým programům vzájemně komunikovat.

ASIN (Amazon Standard Identification Number)

Jedinečný 10znakový řetězec, který identifikuje produkty na Amazonu.

A-to-Z Guarantee

Program Amazon, který zaručuje stav a včasné dodání produktů třetích stran. Zákazníci Amazonu mohou vznášet nároky vůči prodejcům v rámci zastřešující záruky a-to-z.

Automatic Targeted Ads

Reklamy, které jsou cílené na relevantní hledané výrazy na Amazonu a nevyžadují zadání konkrétních klíčových slov.

B

B2B (Business-to-business)

Obchod, který probíhá mezi společnostmi. Jako prodejce na Amazonu můžete kromě spotřebitelů prodávat produkty přímo firmám.

Bid+

Když jste prodejce, chcete získat klíčové slovo číslo 1 ve svém výklenku za méně než 60 dní. U ručně cílených reklamních kampaní Amazon vám s tím může pomoci tlačítko Bid+. Umožňuje vám zvýšit nabídky v kampani až o 50 % více, než je vaše výchozí nabídka, když se reklamy mohou zobrazovat v horní části výsledků vyhledávání.

BOGO

Propagační akce, jako jsou BOGO, jsou jedním z nejlepších způsobů, jak uvést na trh nové produkty na Amazonu a okamžitě je hodnotit. S odkazem na propagační akci „Kup jeden a získej“ BOGO. vám umožní nabízet dva produkty za cenu jednoho, abyste upozornili na nový produkt nebo přiměli své stávající zákazníky, aby nakupovali jinak.

Brand

Typ produktu vyráběného konkrétní společností pod konkrétním názvem. Budování solidní značky vyžaduje naučit se pokročilé strategie výzkumu produktů.

Brand Registry

Program Amazon, který vám pomůže chránit vaše registrované ochranné známky na Amazonu a vytvořit přesné a důvěryhodné prostředí pro zákazníky. Kromě toho vám navigace v registru značek Amazon poskytuje přístup k rozšířeným možnostem obsahu značky.

BSR (Best Sellers Rank)

Označení Amazonu založené na interním algoritmu, který odráží prodeje produktu, minulost i současnost. BSR lze použít k odhadu prodejních čísel produktu.

Buy Box

Buy Box je widget viditelný na většině stránek se seznamem produktů na Amazonu, který umožňuje nakupujícímu rychle zakoupit produkty, které hledá. Pokud je v nabídce aktivních více než jeden prodejce, může nákupní box vyhrát pouze jeden.

C

Category

Produktová divize Amazonu založená na sdílených vlastnostech a použití. Produkty mohou mít jak umístění v široké kategorii (nazývané také oddělení), tak umístění v jedné nebo více podkategoriích.

CCC (CamelCamelCamel)

Produktová divize Amazonu založená na sdílených vlastnostech a použití. Produkty mohou mít jak umístění v široké kategorii (nazývané také oddělení), tak umístění v jedné nebo více podkategoriích.

COGS (Cost of Goods Sold)

Kumulovaný součet všech nákladů použitých k vytvoření produktu nebo služby, které byly prodány. U produktu privátní značky Amazon to může zahrnovat náklady na materiál, balení, dopravu, celní daně atd. Naštěstí existují nástroje, které vám pomohou snadno vypočítat ziskovost vašeho produktu.

Coupons

Používání marketingových služeb Amazonu je klíčem k úspěšnému uvedení nového produktu na trh. Jako prodejce Amazonu můžete využít kupónový program Amazonu k nabízení slev na své produkty.

CPM/CPI (Cost-per-mil / Thousand / Impression)

Produktová divize Amazonu založená na sdílených vlastnostech a použití. Produkty mohou mít jak umístění v široké kategorii (nazývané také oddělení), tak umístění v jedné nebo více podkategoriích.

Crowdfunding

Praxe financování projektu nebo podniku získáváním mnoha malých částek peněz od velkého počtu lidí, obvykle prostřednictvím internetu.

CPM/CPI (Cost-per-mil / Thousand / Impression)

Produktová divize Amazonu založená na sdílených vlastnostech a použití. Produkty mohou mít jak umístění v široké kategorii (nazývané také oddělení), tak umístění v jedné nebo více podkategoriích.

CTR (Click-through-rate)

Procento nakupujících, kteří viděli vaši reklamu a klikli na ni. Vypočítá se vydělením celkového počtu kliknutí celkovým počtem zobrazení.

Customs Clearance

Akt procházení zboží přes oficiální oddělení, které spravuje a vybírá cla uvalená vládou na dovážené zboží.

D

DDP (Delivered Duty Paid)

Dodavatel je odpovědný za zajištění přepravy a dodání zboží na uvedené místo, odbavení pro dovoz a zaplacení všech příslušných tarifů a cel.

DS (Dropshipping)

Způsob plnění, kdy produkty nejsou uchovávány interně. Místo toho, když zákazník koupí položku, obchod koupí produkt od třetího prodejce a poté je odeslán přímo zákazníkovi.

Duty tax

Daň vybíraná vládou na dovážené a vyvážené zboží a služby.

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

KONTAKTUJTE NÁS

Obecný přehled služeb elektronického obchodování nikdy nestačí, aby se společnost rozhodla pro partnera. Pojďme si promluvit a zaměřit se na kompetence, které můžeme nabídnout pro váš obchodní úspěch.